Újabb építészeti remekmű

A Salzburgi Építészeti Akadémia új előcsarnokkal és bejárattal gazdagodott, mely szabadon formált látszóbeton szerkezetből áll, ami egyedi hangulatot kölcsönöz a helynek. Egybe foglalja a belső és külső teret, valamint rávilágít a fejlődésre.

 


 Az újítás által ez a csarnok innentől kezdve nem az ipart képviseli, sokkal inkább a kultúrát és a művészetet, helyet adhat koncerteknek, vetítéseknek, illetve előadásoknak. Az új tetőszerkezet kompozíciója egybefonja a külső és belső teret, így egy áramló térben foglalja össze. További egyediséget kölcsönöz a csarnoknak az, hogy a megszokott rácsos szerkezet helyett szabadon formáltra változtatták. A tervezők célja az volt, hogy egy olyan szerkezetet hozzanak létre, melyen sok a lyuk, de ezzel szemben nagy a szerkezeti stabilitása. A tények is arról tanúskodnak, hogy ez sikerült nekik.

A legnagyobb kihívást a projektben a bonyolult struktúra látszóbetonból történő kiöntésénél a zsaluzat építése jelentette. Ezt megelőzően 1:1 arányú maketten tesztelték és optimalizálták, hogy az tökéletesen megfeleljen az elvárásoknak.

Az akadémia különös hangsúlyt fektet az oktatásban a beton használatára, ez a felújítás is ezt tükrözi. Emellett a fejlesztés mellett felújították még a teljes épület gyenge áramú és oktatástechnológiai rendszerét is. Az összes fejlesztés 1,9 millió eurójába került az iskolának.

Forrás:
http://epiteszforum.hu/folyekony-beton-jovo-a-salzburgi-epiteszeti-akademia-bovitese

 Vissza a hírekhez!


Budapest, 1970. január 1.